Ежедневный Журнал
вівторок, 11 жовтня 2011 р.
Президент чи Гетьман?
Один відомий мультперсонаж сказав,що як корабель назовеш,так він і попливе.Чому в Україні головний виборний адміністратор називається президентом? Мавпуємо з "старшого" брата? Та москалям його назви хоч президентом,хоч царем,хоч чортом лисим-без різниці.Москалі ніколи не вибирають,їм призначають або самопризначаються в президенти.Україна однією з перших в Європі мала демократичну Конституцію Пилипа Орлика(http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D1%83%D1%86%D1%96%D1%8F_%D0%9F%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D0%B0_%D0%9E%D1%80%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0).Українці здавна знають що таке вибори і як з цим жити.Чи може оглядаємось на америки з європами.Та начхати їм на нас.В стосунках з рештою світу в США і ЄС є тільки два критерії-власний інтерес і власний інтерес.Крапка.Так от мене і цікавить,чому "Президент"?
Впервые звание «президент» как титул главы нации стало использоваться в ходе войны за независимость американских колоний, причем носивший его Джордж Вашингтон первоначально был «президентом Континентального конгресса», то есть председателем съезда представителей восставших против британской короны штатов. Лишь в процессе разработки конституции 1787 года титул «президент» был отделён от возглавляемого им органа (Конгресса) и приурочен к государству в целом.
Отже 1787 рік.
Після утворення 1572 р. українського реєстрового козацького війська (Війська Запорозького Низового) гетьманами стали називати його керівників. Уряд Польсько-Литовської держави всіляко уникав вживання даного титулу і підміняв його виразом «старший його Королівської Милості Війська Запорозького». Однак козацькі керівники продовжували вживання титулу гетьмана (К. Косинський, С. Наливайко, Т. Федорович). Повноваження гетьмана реєстрового козацтва були суттєво обмежені урядом Речі Посполитої, а часто ця посада взагалі скасовувалась. Так, придушення козацько-селянських повстань 1637—1638 рр. Замість гетьмана було призначено урядового комісара.
Внаслідок відновлення після Національно-визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького 1648—1657 рр. української держави гетьман став її главою. В його руках була зосереджена вся повнота виконавчої, законодавчої та судової влади, здійснював зв'язки України з іноземними державами, мав значний вплив на церковні справи. Гетьманські укази — універсали, які були обов'язковими для всього населення. Ознаками влади гетьмана були бунчук та булава.
Отже 1572 рік.І які атрибути влади вручають в Україні новообраному Президентові?Щоб булаву носити,козаком потрібно бути,Гетьманом.Як його назовеш,так він і покерує.
http://vagabondo-str.livejournal.com/214622.html
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар